آسیب زدن به موها در تابستان

آسیب زدن به موها در تابستان

آسیب زدن به موها در تابستان امری است که بسیاری از مردم به دلیل نا آگاهی انجام می دهند. موها در فصل تابستان به دلیل اشتباهات رایجی که بین مردم است ، آسیب پذیر تر می شوند. برای داشتن موهای زیبا و سالم بهتراست که در گرمای فصل تابستان مرتکب این 6 مورد اشتباه نشوید.

آسیب زدن به موها در تابستان

شامپوزدن‌ مکرر موها

در فصل تابستان با افزایش گرمای هوا و تعرق بدن ، میزان استحمام و در نتیجه میزان مصرف شامپو افزایش می یابد. دیده شده است که گاهی افراد در طول روز 2 بار دوش می گیرند. و این در حالی ست که علاوه بر نور خورشید ، شامپو ها نیز محرک پوست بوده و باعث خشکی و سستی ریشه موها می‌شوند . متخصصان مو توصیه می کنند کسانی که تعریق زیاد داشته و بیشتر از بقیه استحمام می کنند ، بهتر است که از شامپوهای ملایم روزانه استفاده کرده و این شامپو ها را بیشتر از یک مرتبه در روز استفاده نکنند.

رنگ‌ کردن موها قبل از مسافرت

در حالت کلی خانم ها دوست دارند که همیشه مرتب باشند به همین دلیل سعی می کنند که قبل از مسافرت حتما موهای خود را رنگ کنند. اما وقتی قرار است که در این سفر به دریا یا استخر بروید ، بهتر است که در روز های قبل از سفر این کار را نکنند وگرنه موها در آب دریا آسیب دیده و دچار تغییر رنگ می شوند. توصیه می شود که اگر خانم ها قصد سفر به شمال یا جنوب کشور را دارند ، حداقل 2 هفته قبل از سفر این کار را انجام دهند.

3ـ عدم شست و شوی موها بعد از شنا

کلر و نمک موجود در آب می تواند به موها صدمه زده ، باعث خشکی ساقه مو و متمایل شدن موها به رنگ سبز شود. بنابر این متخصصان توصیه می کنند بعد از شنا کردن در پلاژ دریا یا استخر حتما موهای خود را شسته و آبکشی نمایید.

4ـ بدون پوشش بودن موها زیر نور خورشید

باید بدانید همانقدر که پوست زیر نور آفتاب نیازمند مراقبت و نگهداری هستند ، موها نیز در مقابل اشعه آفتاب نیاز به نگهداری و مراقبت دارند. اشعه ماورای بنفش خورشید برای موها مضر بوده و باعث خشکی پوست سر ، کدر و شکننده شدن موها می شود. استفاده از کلاه و روسری بهترین راه جلوگیری از تماس مستقیم خورشید با موها می باشد

5ـ استفاده از اسپری مو

مواد تشکیل دهنده اسپری های مو بعضا در زیر آفتاب عامل ایجاد حساسیت می شوند. این مواد باعث ایجاد خشکی و شکنندگی در موها می شوند.

6ـ استفاده بیش از حد از سشوار یا اتوی مو

در فصل تابستان با شدت یافتن نور خورشید ، موها خشک و شکننده می شوند. استفاده زیاد از سشوار و اتوی مومیزان آسیب به موها را بیشتر کرده و خشکی و کدری موها را افزایش می دهد.

با تشکر مدیریت سایت کلینیک کاشت مو ایران فیت

درباره نویسنده

پاسخ

12 + 4 =