برداشت خال

برداشت خال

برای برداشتن خال و زگیل روش های مختلفی وجود دارد که در این جا به بیان دو روش پرطرفدار و رایج آن می پردازیم.

برداشت خال

برداشت خال

 کرایوتراپی (Cryotherapy)

از دستگاه کرایوتراپی برای منجمد کردن  زگیل و سایر ضایعات پوستی استفاده خواهد شد.
دستگاه کرایوتراپی مجهز به یک مخزن دوجداره است که در داخل مخزن اش ازت مایع  یا نیتروژن مایع قرار دارد.ازت مایع دارای دمای بسیار پایین می باشد. (حدود196- سانتی گراد).زمانی که مواد داخل مخزن را به روی ضایعه پوستی اسپری می کنند به دلیل اینکه دمای آن پایین است، دمای ضایعه پوستی را به صورت ناگهانی بسیار پایین می آورد و این عمل موجب می شود بافت ضایعه پوستی منجمد شود و یخ بزند که موجب مرگ سلولی آن ضایعه خواهد شد و در نتیجه ضایعه رفع می شود.
قسمت اسپری شده در چند روز بعدی به صورت متورم وکبود خواهد بود و بعد از آن پوسته پوسته می شود و فرو می ریزد سپس بافت سالم جایگزین آن می شود.( غیر از موارد اندکی که لکه های سفید یا اسکار باقی خواهد ماند.)

 استفاده از لیزر

آسان ترین راه برای برداشتن خال ها و زگیل ها استفاده از لیزر می باشد.در اغلب موارد عمل لیزر بدون بی حسی انجام خواهد شد. در هنگام لیزر ممکن است در ناحیه مذکور حس سوزن سوزن شدن را داشته باشید.
در هنگام برداشتن خال با لیزر، لیزر اقدام به بستن رگ هایی می کند که خون را به خال می رسانند، سپس بافتی را که از بین رفته را تبخیر خواهد کرد.به همین دلیل اصلا نیازی به بریدن و جراحی نیست. همچنین در روش لیزر احتمال ماندن جای خال بسیار پایین است.
پس از انجام جراحی با لیزر در محل خال پوسته پوسته هایی تشکیل می شود که به مدت دو هفته باقی خواهند ماند اما بعد از آن برطرف می شوند.گاها و در برخی موارد در محل لیزر قرمزی نیز ممکن است مشاهده شود که آن نیز به مرور زمان برطرف می شود و باقی نخواهد ماند.انتخاب نوع فرکانس لیزر بسته به نوع خال و زگیل و محل قرار گیری آنها متفاوت است.
گاها برای برداشتن خال وزگیل ازروش بی حسی و جراحی نیز استفاده می شود که این روش های دیگر محبوب نیستند چرا که علاوه برجای ماندن اثر آنها روند بهبودی کندی را نیز دارند.همچنین در اغلب این روش ها نیاز به برداشتن مقداری از پوست می باشد که این امر ظاهری نازیبا را به وجود خواهد آورد.

برخی خدمات کلینیک کاشت مو ایران فیت 

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاشت مو می توانید با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :

شماره ی تماس : 22223030

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

با تشکر مدیریت سایت کلینیک ایران فیـت

درباره نویسنده

پاسخ

چهارده − 10 =