تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس در امریکا در سال 2007 به میزان 2 برابر بیشتر از تمامی عمل های جراحی زیبایی انجام شد. مصرف بوتاکس مانند هر داروی دیگری خالی از ضرر نیست ولی با توجه به پیشرفت های حاصل شده ، از کم عارضه ترین داروهای موجود است.

بوتاكس چیست؟

سم تغییر یافته باكتری كلستریدیوم بوتولینوم ، بوتاکس نامیده می شود که نام تجاری این محصول می باشد. این محصول که توسط شرکت امریکایی آلرگان ساخته می شود ، در کشور های دیگر دارای اسامی دیگری می باشد. از معتبرترین برند های دنیا که در ایران نیز موجود می باشد می توان به برند دیسپورت اشاره کرد که محصول کشور انگلستان بوده و مورد تایید FDA می باشد.

تزریق بوتاکس

كاربرد بوتاكس

بوتاكس از جمله داروهایی است که امروزه به دلیل تقاضای بالای این محصول فروش بسیار زیادی دارد. در حیطه زیبایی پوست بوتاكس دارای دو کاربرد زیبایی و درمانی می باشد. از این محصول می توان برای رفع چین و چروك های حركتی ، متوقف كردن پیشرفت چروك های ثابت مثلا در پیشانی ، دور چشم ، خط اخم ، چین های دورلب و چین های چانه و گردن ، بالا بردن ابروها ، بالا بردن گوشه لب ها ، كاهش نمایش لثه هنگام خندیدن و بالا بردن نوك بینی استفاده نمود.

مدت اثر بوتاكس

مدت زمان اثر بوتاكس ممکن است که از فردی به فرد دیگر متغییر باشد. این زمان از 4 تا 6 ماه می باشد . بعد از ورود بوتاكس به بدن ، تجزیه آن آغاز می شود و تاثیر آن به مرور کاهش می یابد. به همین دلیل منظور از عمر بوتاکس فاصله بین تزریق آن تا زمان ختم اثر داروست نه کاهش آن .

ممنوعیت تزریق بوتاكس

در بیمارانی که سابقه حساسیت مشخص به بوتاكس یا سابقه بیماری های عصبی عضلانی مثل میاستنی دیده شده باشد ، تزریق بوتاکس ممنوع می باشد . همچین برای خانم های باردار یا خانم هایی که در دوران شیردهی خود هستند مصرف بوتاکس توصیه نمی شود.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاكس عملی ست که برای بیمار دردناک نبوده و بیمار در حین تزریق دردی حس نخواهد کرد. همینطور بعد از ترزیق آن در محل تزریق کبودی یا زخم دیگر ایجاد نخواهد شد ولی در صورت ایجاد کبودی خفیف این امر طبیعی بوده و در مدت زمان بسیار کوتاهی رفع خواهد شد. تزریق بوتاکس اگر با رعایت حوصله و احتیاط صورت گیرد حدودا به 2 الی 3 دقیقه زمان نیاز دارد.

با تشکر مدیریت سایت کلینیک کاشت مو ایران فیت

 

درباره نویسنده

پاسخ

18 − 14 =