جراحی پیوند مو

جراحی پیوند مو

مراحل پیوند مو را به این دلیل بیان می کنیم که افراد زیادی می خواهند برای انجام پیوند مو برنامه ریزی نمایند. به همین lمنظور کارشناسان ایران فیت بر آن آمدند تا در این خصوص مطالبی را گرد آوری کرده و تمام مدت زمان لازم برای جراحی پیوند مو و رسیدن به نتیجه بعد از جراحی را در اختیار افراد خواستار کاشت مو بگذارند.

جراحی پیوند مو از جمله اقداماتی است که افراد زیادی را مشتاق خود کرده و می خواهند که این جراحی را در اسرع وقت انجام دهند. برای انجام جراحی پیوند مو افراد زیادی نیز به کلینیک کاشت موی ایران فیت مراجعه می نمایند.  برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص کاشت مو و پیوند مو می توانید با شماره 22223030 تماس حاصل نموده و یا ما را در اینستاگرام  دنبال کنید.

مراحل جراحی پیوند مو

مراحل جراحی پیوند مو، با توجه به انتخاب روش کاشت مو و یا پیوند مو متفاوت است. به همین دلیل است که باید در این خصوص با کارشناسان کلینیک کاشت موی ایران فیت مشاوره نموده تا در خصوص مدت زمان انجام این کار آگاه باشید. ولی به طور متوسط انجام جراحی پیوند مو بین 4 تا 8 ساعت زمان لازم دارد.

در تمامی مراحل پیوند مو و یا همان کاشت مو، فرد بی حس و یا بی هوش می شود تا هیچ دردی را متوجه نشود. معمولا بعد از گذشت 3 الی 4 ساعت از اتمام پیوند مو، فرد درد و یا ناراحتی را احساس خواهد نمود که این درد ها امری طبیعی است و این درد ها به دلیل ایجاد برش ها و وارد کردن فولیکول ها به داخل پوست سر ایجاد می شود. متخصص بعد از این حتما برای کاهش این درد ها مسکن تجویز خواهد نمود.

جراحی پیوند مو

عوارض بعد از جراحی پیوند مو

درد، تورم و کبودی از جمله رایج ترین عوارضی است که بعد از انجام هر گونه جراحی فرد را درگیر خود خواهد نمود و جراحی پیوند مو نیز مستثنی نیست. اما بعد از گذشت چند روز از جراحی، تمامی این عوارض به خودی خود، برطرف می شود.

چه اقداماتی را می توان انجام داد تا از این تورم و کبودی کاست؟

اقدامات زیادی سبب می شود تا تورم و کبودی کاهش یابد. از جمله اقداماتی که می توان در این خصوص انجام داد، عبارتند از:

  • عدم انجام کار و فعالیت هایی که سبب افزایش ضربان قلب و گردش خون شود.
  • اجتناب از مصرف غذاهای شور و چرب بعد از پیوند مو تا چند هفته.
  • عدم ایجاد فشار بر نواحی مورد پیوند مو قرار گرفته.
  • عدم ماساژ محل کاشت مو

دیگر عوارض جراحی پیوند مو

خارش شدید

خارش شدید که سبب می شود تا فرد را کلافه کرده و اذیت شود. این امر طبیعی است و به دلیل پیوند فولیکول هایی که در پوست انجام شده، پوست عکس العمل نشان می دهد که خارش شدید پوست نیز همین عکس العمل است. این خارش ها بعد از چند روز از بین می رود . از خاراندن موضع خودداری شود.

ریزش مو

ریزش مو نیز بعد از گذشت یک الی دو ماه از کاشت مو اتفاق می افتد. این ریزش مو باید اتفاق بیوفتد تا بعد از گذشت سه الی چهار ماه، موهای پیوند داده شده، مجددا رشد نماید.

مراقبت های بعد از پیوند مو

از مهمترین مراقبت هایی که باید در بعد از کاشت مو رعایت نمود، عدم قرار گیری در مکان های گرم، زیر حرارت مستقیم و یا زیر نور خورشید است. زیرا پوست و فولیکول ها بسیار حساس است و ممکن است در نتیجه جراحی پیوند مو تاثیر گذار باشد.

همچنین بعد از کاشت مو، شستشوی سر نباید زیر دوش مستقیم رفت. همچنی برای جلوگیری از عفونت های بعد از کاشت مو ممکن است دارو تجویز شود.

برخی از اقدامات قبل و بعد از جراحی پیوند مو

کلینیک کاشت موی ایران فیت، دستورالعمل هایی را در اختیار افراد کی گذارد تا با انجام این دستورات، احتمال بروز آسیب به فرد کاهش یابد.

  • بعد از کاشت مو، به دلیل آن که برای انجام جراحی از آرام بخش استفاده شده است، از رانندگی باید اجتناب نمود.
  • بعد از جراحی پیوند مو، سر باند پیچی می شود که باید به مدت 24 ساعت بعد از جراحی باقی بماند. همچنین این باند باید تمیز و خشک نگه دارد.
  • بعد از گذشت دو هفته از پیوند مو، فرد باید به کلینیک کاشت موی ایران فیت مراجعه نماید تا بخیه هایی که حین پیوند مو زده شده را بردارند.
  • به مدت 3 الی 4 شب و با توجه به توصیه متخصص، به صورت نشسته بخوابید تا به محل کشات مو فشار وارد نشود.
  • از مصرف دخانیات، قلیان و الکل اجتناب شود زیرا در روند بهبود و رسیدن به نتیجه کاشت مو موثر است.

مقالات مرتبط

پیوند مو

کاشت مو 

کاشت مو به روش fit

کاشت مو به روش  fut

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاشت مو می توانید با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :

شماره ی تماس : 22223030

کانال تلگرام 

اینستاگرام 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

با تشکر مدیریت سایت کلینیک ایران فیـت

درباره نویسنده

پاسخ

یک × سه =