رژیم لاغری و ریزش موها

رژیم لاغری و ریزش موها

متاسفانه افراد زیادی در کشور ما دچار چاقی و اضافه وزن شده اند که در بسیاری از این افراد ، رژیم غذایی لاغری راه حل مشکل به نظر می رسد. ولی افرادی که می خواهند اقدام به گرفتن رژیم لاغری نمایند ، باید بدانند که گرفتن رژیم خود سرانه بدون مشورت با پزشک متخصص تغذیه می تواند اثرات سوء بسیار زیادی برای فرد داشته باشد که ریزش موها یکی از این موارد است . کلینیک کاشت موی ایران فیت ، در این مقاله سعی دارد در باب رژیم لاغری و ریزش موها توضیحاتی را برای همراهان همیشگی سایت ایران فیت ارائه دهد.

رژیم لاغری و ریزش موها

رژیم غذایی

بیشتر افرادی که می خواهند رژیم لاغری بگیرند ، توجه زیادی به عوارض جانبی آن نمی نمایند . درست است که در بعضی از افراد گرفتن رژیم لاغری برای حفظ سلامتی بیمار بسیار ضروری می باشد ولی معمولا در بعضی از افراد به دلیل رژیم نامناسبی که دارند و بدنشان مواد مورد نیاز خود را دریافت نمی نماید ، بعد از گذشت چند روز موها شروع به ریزش می نمایند . در این زمان رژیم لاغری باید متوفق شده و فرد به درمان ریزش موهای خود بپردازید . چرا که اگر این مشکل خود را جدی نگیرید ، مشکل جدیدی بر مشکلات شما افزوده خواهد شد . در این شرایط ، چاره ای جز تغییر رژیم غذایی خود  ندارید . شما باید رژیمی داشته باشید که هم  باعث کاهش وزن شما شود و هم موجب آسیب رسیدن به سلامت موهای شما نشود. البته باید متذکر شویم که در تمام رژیم های غذایی لاغری ، ریزش مو ایجاد نمی شود . رژیم لاغری و ریزش موها زمانی با هم ارتباط می گیرند که رژیم ، غیر علمی و غیر اصولی باشد.

موهای سالم با رژیم غذایی مناسب

شرط داشتن موهایی شاداب و زیبا که استحکام خوبی داشته ، فولیکول های سالم داشته و دچار ریزش نشود این است که موها تمام مواد مغذی مورد نیاز خود مانند پروتئین ها را دریافت نمایند . اولین و مهم ترین سوالی که برای افراد مطرح می شود این است یک تغذیه مناسب که بتواند تمام مواد مورد نیز موها را تامین نماید ، باید دارای چه ویژگی هایی باشد ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که یک رژیم غذایی خوب که توسط متخصصان توصیه می شود ، رژیمی است که حاوی پروتئین هایی که به وسیله گوشت ، حبوبات ، لبنیات و تخم مرغ وارد بدن می شود، می تواند موجب تقویت فولیکول های مو شده، از ضعیف شدن و ریزش موها پیشگیری کند. علاوه بر پروتئین ها ، از دیگر موادی که برای داشتن موهایی سالم مورد نیاز می باشد ، آهن است . آهن با ایجاد اکسیژن رسانی بیشتر و بهتر به موها باعث می شود ریزش موها کاهش داشته باشد .

برخی خدمات کلینیک کاشت مو ایران فیت 

با تشکر مدیریت سایت کلینیک کاشت مو ایران فیت

مطالب مرتبط : کاشت مو ، کاشت مو در خانم ها ، سن مناسب کاشت مو ، سوالات متداول در کاشت مو ،  تزریق بوتاکس ، لیزر موهای زائد

درباره نویسنده

پاسخ

2 × 4 =