شست و شوی موها بعد از کاشت مو

شست و شوی موها بعد از کاشت مو یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از عمل کاشت مو محسوب می شود و بسیار مهم است که مراقبت از موها کاملا رعایت شود. در ادامه به روش صحیح شست و شوی موها بعد از کاشت مو می پردازیم.

سعی کنید هیچ فشاری به سر خود وارد نکنید. روز بعد از عمل کاشت مو ، موهای سر شما نیاز به شست و شو خواهند داشت ولی باید بدانید که موهای تازه کاشت شده در سر شما مانند بقیه موهایتان قوی نبوده و نیازمند مراقبت های بیشتر و دقیق تر هستند. بنابراین باید در شست و شوی آن ها نکاتی را رعایت نمایید.

نکات مهم جهت شست و شوی موها

نکته بسیار مهم این است که تا صبح روز بعداز کاشت نباید موهای شما با آب تماس داشته باشد.در این مدت حتما به توصیه های پزشک خود عمل نمایید. برای شست و شوی موها بعد از کاشت مو حتما  از شامپوهای ملایم مانند شامپو بچه استفاده نمایید. در هنگام شست و شو دقت داشته باشید که نباید با نوک انگشتان و یا ناخن های خود را به سر خود بکشید و حتما دقت نمایید که نباید دلمه های ایجاد شده در موها بعد از کاشت مو با ناخن های شما کنده شوند. توصیه کلی اینکه باید با موهای تازه کاشت شده کاملا با دقت و ملایمت برخورد شده و از ورود فشار به  سر خودداری شود.

شست و شوی موها بعد از کاشت مو

نحوه شست و شوی مو بعد از کاشت مو

بعد از گذشت دو هفته از عمل کاشت مو می توانید کاملا عادی استحمام نمایید ولی در این دو هفته شست و شوی موها امری بسیار حائز اهمیت برای رسیدن به نتیجه مطلوب کاشت مو است. در ابتدا مقداری شامپوبچه و آب ولرم را در یک ظرف کوچک مخلوط نموده وروی موهای خود بریزیدو اسفنجی را به این محلول آغشته نمایید و با حرکات عمودی و فشاری روی نواحی کاشته شده فشار دهید. بعد از گذشت چند دقیقه با دوش دستی تا پاک سازی کامل کف شامپو از روی سرتان ، روی آن آب بریزید. بعد از استحمام نیز اجازه دهید تا موهایتان در معرض هوا خشک شود.

بعد از گذشت چند روز می توانید از دسته ایتان برای شست و شو استفاده نمایید. بعد از گذشت تقریبا 14روز می توانید شامپو را مستقیما روی موهای خود ریخته و آرام موهای خود را زیر دوش بشویید.توجه داشته باشید که باید در یک جهت، دست به موهای خود بکشید.شستشوی ناحیه ی برداشت عادی می باشد و نیاز به اسفنج نمی باشد.

با تشکر مدیریت سایت کلینیک کاشت مو ایران فیت

درباره نویسنده

پاسخ

چهارده − 4 =