طراحی خط کاشت مو

طراحی خط کاشت مو

طراحی خط کاشت مو یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در نتیجه عمل کاشت مو است که باعث می شود نتیجه عمل کاشت مو طبیعی یا غیر طبیعی به نظر برسد. بنابراین پزشک متخصص کاشت مو باید حداکثر دقت خود را در طراحی خط کاشت مو داشته باشد.

خط رویش موها ، نواری به عرض چند میلیمتر است که معمولا به شکل M (در طرفین تو رفته و در وسط متمایل به جلو) بوده و شکل نامنظم و زیگزاگ دارد. رویش موها در این خط به صورت مونوفولیکول و نازک بوده و در قسمت های کناری نوار خط رویش مو ، زاویه خروج موها از پوست سر 30 درجه و رو به جلو می باشد. شناخت این ویژگی ها برای کاشت مو بسیار حائز اهمیت است چرا که اگر در طراحی خط کاشت مو دقت نشود ، خط موی جلوی سر حالتی زننده ، غیرطبیعی وعروسکی پیدا می کند و باید دانست که ترمیم آن هم کار آسانی نخواهد بود.

طراحی خط کاشت مو

طراحی خط کاشت مو در افراد طاس

افرادی که در سنین بالا دچار طاسی مو شده و برای عمل کاشت مو اقدام می نمایند ، دوست دارند که در نتیجه عمل پیوند مو ، موهای خود را در 20ـ25 سالگی خود ببینند و جلوی موهای خود به اندازه جوانی خود مو داشته باشند. ولی این بیماران باید بدانند که طراحی خط کاشت موی جدید آن ها باید با توجه به سن کنونی آن ها و سال های آتی زندگی شان صورت گیرد . یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در خط رویش موها سن است که باید مد نظر قرار گیرد مخصوصا در قسمت های کناری موهای سر .

اصلاح خط کاشت مو

در افرادی که کاشت موی سر و در نتیجه طراحی خط کاشت مو توسط فرد غیرمتخصص و فاقد صلاحيت لازم برای این کار انجام شده باشد ، بسیار کار مشکلی بوده و حتی در برخی از موارد غیرممکن می باشد. مشکل زمانی بیشتر می شود که خط مو ، پایین تر از حد نرمال خود باشد و فرم M جلو مو رعایت نشده باشد . به همین علت بیماران قبل از اقدام به عمل کاشت مو حتما باید در انتخاب پزشک معالج خود دقت داشته باشند.

البته کلینیک ایران فیت با تجربه چندین ساله و اصلاح صدها مورد خطوط دارای ایراد طراحی انجام شده توسط افراد غیر متخصص و کم تجربه ، آمادگی اصلاح خطوط غیرطبیعی و غیر دلخواه مراجعین را به نحو احسن دارد.

با تشکر مدیریت سایت کلینیک کاشت مو ایران فیت

 

درباره نویسنده

پاسخ

6 − یک =