علل ریزش مو

علل ریزش مو

علل-ریزش-مو

علل-ریزش-مو

ریزش مو یکی از معضلاتی است که افراد مخصوصا خانم ها در پی درمان و پیشگیری از افزایش ریزش مو می باشند. عواملی که باعث ریزش مو می شوند بدین شرح می باشد:

  1. میزان مواد معدنی و ویتامین ها در بدن کافی نیست

نقش ویتامین ها و مواد معدنی در بدن کمک به ایجاد آنزیم ها، هورمون ها، عملکرد درست متابولیزم بدن می باشد. هر کدام از آنها برای بدن بسیار مهم می باشد. مواد معدنی شامل روی ، کلسیم،منیزیم و آهن می باشد که هرکدام در فعالیت های بدن به نوعی موثر می باشد.  روی در ایجاد آنزیم های گوارشی، سوخت و ساز بدن، تولید اسپرم و تولید مثل استفاده می شود. کلسیم در اصلاح استخوان ها و دندان ها و فعالیتهای مربوط به اعصاب مرکزی تاثیر گذار است. از آهن برای رشد گلبولهای قرمز و منیزیم برای کنترل ضربات قلب و فشار خون استفاده می شود. زمانی بدن به بیماری دچار می شود که مواد معدنی و ویتامین ها دچار کمبود یا افزایش شوند وتعادل نداشته باشد. یکی از اختلالاتی که بر اثر افزایش مواد معدنی ایجاد می شود مشکل در سیستم اعصاب مرکزی است باعث مشکل بی خوابی در فرد می شود. یکی از علل ریزش مو در افراد عدم تناسب مواد معدنی و  ویتامین ها می باشند.  از این نظر ریزش مو به دو علت عمده می باشد:

  • کمبود ویتامین ها و مواد معدنی
  • زیاد بودن میزان ویتامین و مواد معدنی بیش از حد مورد نیاز بدن : به علت عدم شناخت و آگاهی از این علت برخی پزشکان بی تجربه ویتامین و مکمل هایی برای همه تجویز می کنند و در بین این افراد کسانی که دارای مقادیر زیادی مواد معدنی و ویتامین ها هستند و باعث می شود روند ریزش مو با سرعت بیشتری و در حجم بالاتری صورت گیرد.
  1. کمبود پروتئین در رژیم غذایی

موها از مواد پروتئینی برای رشد استفاده می کند. پروتئین ها باید دارای کیفیت خوبی باشند مانند غذایی که حاوی گوشت می باشد. پروتئین هایی که از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند مانند پروتئین موجود در مواد غذایی گیاهی شامل حبوبات در جهت رشد مو کمکی نمی کنند و درنهایت موها به دلیل کمبود پروتئین خوب دچار ریزش می شوند.

  1. اختلالات مربوط به غده تیروئید

افرادی که به کم کاری تیروئید دچار هستند موهای شکننده ای داشته و در صورت تشدید کم کاری تیروئید موهای آنها دارای ریزش می شود. علاوه بر ریزش مو، رشد مو با سرعت کمتری انجام شده و در نتیجه به تدریج قسمت هایی از موی سر فاقد مو می شود.

برخی خدمات کلینیک کاشت مو ایران فیت 

با تشکر مدیریت سایت کلینیک کاشت مو ایران فیت

 

 

 

درباره نویسنده

پاسخ

4 × یک =