لایه برداری و پاکسازی پوست

لایه برداری و پاکسازی پوست

با استفاده از روش جوانسازی پوست با پیلینگ قشر سطحی از روی پوست برداشته می شود تا در سطح پوست ظاهری زیبا تر و شاداب تر ایجاد شود.

با استفاده از این روش لایه سطحی پوست که حاوی جای جوش و لکه های قهوه ای رنگ است برداشته می شود و پوست حالتی شاداب و با طراوات پیدا می کنند.

لایه برداری و پاکسازی پوست

لایه برداری و پاکسازی پوست

مواردی که لایه برداری پوست انجام می گیرد :

  • از بین بردن و محو اسکارهای باقی مانده از جوش صورت
  • از بین بردن لک صورت یا ملاسما ( لکه های قهوه ای تا خاکستری رنگ که بروی پوست صورت مشاده می شود.)
  • از بین بردن کک و مک صورت
  • از بین بردن اسکارهای باقی مانده از سوختگی

پیلینگ شیمیایی

به منظور از بین بردن آثار باقی مانده از جوش و آکنه، کک و مک و انواع جای جوش در این روش از جوان سازی پوست از ترکیبات شیمیایی برای برداشت کنترل شده لایه هایی از پوست استفاده می شود. در پیلینگ شیمیایی به منظور از بین بردن لایه هایی از پوست که حاوی سلول های مرده می باشند از اسید هایی با درصد های متفاوت استفاده می شود.

عمق پیلینگ به عوامل مختلفی مانند غلظت ماده مورد استفاده، تعداد دفعات مصرف و مدت زمانی که قرار است بروی پوست بماند بستگی دارد.

پیلینگ مکانیکی

در این روش از لایه برداری پوست از وسیله های خاصی برای تراشیدن و ساییدن سطح پوست استفاده می شود. پیلینگ مکانیکی در رفع اسکارهای عمیق تر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

پیلینگ لیزری

پیلینگ لیزری امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد در این روش لایه برداری پوست از دو لیزر دی اکسید کربن و لیزر اربیم یاگ استفاده می شود

با توجه به عمق لایه برادری از پیلینگ سطحی، پیلینگ متوسط و عمیق استفاده می شود.
پیلینگ سطحی

پیلینگ سطحی بدون نیاز به بی حسی و به صورت سرپایی انجام می گیرد. از پیلینگ سطحی در اسکارهای خفیف آکنه، چین و چروک ظریف و سطحی، کک و مک و لکه های بارداری استفاده می شود.

پیلینیگ متوسط

از پیلینگ متوسط برای از بین بردن چین و چروک های خفیف تا متوسط و ضایعات جدی، لکه های پوستی و سایر آثار دراز مدت ناشی از اشعه خورشید استفاده می شود. احتمال بروز درد و تورم بعد از انجام پیلینگ متوسط وجود دارد .

پیلینگ عمیق

برای از بین بردن چین و چروک های عمیق و اسکارهای شدید آکنه از پیلینگ عمیق استفاده می شود.

مراقبت های لازم

بعد از لایه برداری پوست با روش پیلینگ، پوست نسبت به اشعه آفتاب چندین برابر حساس ترمی شود، در نتیجه از قرار گرفتن مستقیم در برابر نور خورشید اجتناب نمایید. استفاده از ضد آفتاب بسیار توصیه می شود. تا جایی که ممکن است از خارج شدن از خانه در ساعاتی که نور خورشید بیشترین نفوذ را دارد خودداری نمایید . به منظور جلوگیری از بروز عفونت، رعایت بهداشت پوست از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد . به تمامی توصیه های پزشکتان بعد از لایه برداری پوست گوش فرا دهید و رعایت کنید تا بهترین نتیجه را دریافت نمایید .

برخی خدمات کلینیک کاشت مو ایران فیت 

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاشت مو می توانید با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :

شماره ی تماس : 22223030

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

با تشکر مدیریت سایت کلینیک ایران فیـت

 

 

درباره نویسنده

پاسخ

شانزده − هشت =