لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

امروزه لیزر موهای زائد تبدیل به یکی از محبوت ترین اعمال زیبایی در میان خانم ها و آقایان شده است. مشکلات اصلاح موهای زائد بدن با تراشیدن یا اپیلاسیون بر کسی پوشیده نبوده و برای افرادی که دیگر از این روش های سنتی خسته شده اند ، لیزر موهای زائد از با ارزش ترین و محبوب ترین شیوه های اصلاح موهای زائد شده است.

خصوص خانم ها با معضل موهای زائد رو به رو هستند و هر اقدامی را انجام می دهند تا از میزام موهای زائد کاسته شود. در این بین لیزر به کمک افراد آمد تا بتواند خانم ها را به این خواسته شان برساند. می توانید با مراجعه به مرکز کاشت موی ایران فیت به راحتی از موهیا زائد خود راحت شوید. برای دریافت وقت و مشاوره می توانید از راه های ارتباطی زیر اقدام نمایید.

شماره ی تماس : 22223030

کانال تلگرام 

اینستاگرام 

لیزر موهای زائد

تعریف لیزر موهای زائد

اصلاح موهای زائد بدن با استفاده از لیزر یک روش پزشکی است که در آن از اشعه لیزر که یک اشعه نوری شدید و جهنده می باشد ،  برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود. در این پروسه اشعه لیزر تابیده شده روی پوست به فولیکول موی فرد رسیده و گرمای شدید اشعه لیزر به آن آسیب می زند. با ایجاد آسیب در فولیکول موها ، موها توانایی رشد مجدد خود را از دست می دهند . این روش درمانی می تواند برای بیشتر افراد با رنگ پوست های مختلف موثر باشد. علی رغم این موضوع که لیزر موهای زائد روند رویش موها را بسیار آهسته می کنند ولی توانایی حذف دائمی موهای زائد را ندارند.

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای زائد در نواحی پا، بازو، زیربازو، خط بیکینی و سایر نواحی مناسب بوده و استفاده از این روش دارای مزایای بسیار زیادی می باشد :

1ـ دقت : دقت دستگاه های لیزر موهای زائد بسیار بالا بوده و می تواند با انتخاب و حذف موهای تیره و خشن ، از وارد شدن آسیب به پوست جلوگیری نماید.

2ـ سرعت : این روش درمانی دارای سرعت بسیار بالایی می باشد که با هر پالس در کسری از ثانیه ، تعداد بسیار زیادی از موهای زائد را از بین ببرد.

3ـ تاثیرگذاری زیاد : این روش درمانی می تواند بعد از 3 تا 7 جلسه درصد بسیار زیادی از موهای زائد بدن را حذف نماید.

نتایج لیزر موهای زائد

با توجه به این موضوع که پوست و فولیکول های مو در افراد مختلف یکسان نیست ،انجام لیزر موهای زائد در هر فرد نتایج متفاوتی خواهد داشت و بستگی زیادی به ناحیه ای از بدن که تحت درمان قرار می گیرد دارد. برای انجام لیزر پزشک متخصص ممکن است که برای شما 4 تا 6 جلسه درمانی در نظر بگیرد که بین هر جلسه 30 تا 40 روز فاصله خواهد بود.

لیزر موهای زائد

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

اگر واقعا تصمیم دارید تا موهای زائد خود را لیزر نمایید، بعد از آن که یک مرکز معتبر انتخاب نمودید، باید این را بدانید که اقدامات و مراقبت هایی را باید قبل و بعد از لیزر موهای زائد انجام دهید. در ادامه بخشی از این موارد خواهیم پرداخت.

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

 • 12 ساعت قبل از انجام لیزر موهای زائد، موهای اضافی خود را از بین ببرید. برعکس اپیلاسیون در این روش اصلا نیازی به دیده شده موها نیست.
 • در هفته قبل از لیزر موهای زائد، از قرارگیری زیر نور آفتاب، رفتن سولاریوم و حمام آفتاب اجتناب شود. زیرا سبب می شود تا نتیجه لیزر مناسب و قابل قبول نباشد.
 • از یک ماه قبل، از روش هایی مانند اپیلاسیون برای حذف موهای زائد خود استفاده ننمایید. زیرا اثر بخشی لیزر را کاهش می دهد.
 • قبل از اقدام به لیزر، نیاز است تا بدن خود را از هر گونه کرم، لوسیون، لوازم آرایشی و دئودورانت ها پاک نمایید.
 • در روزی که وقت لیزر دارید تا جای ممکن از لباس های راحت استفاده نمایید تا میزان برخورد با پوست کم باشد و همچنین به راحتی به موضع مورد نظر دسترسی داشت.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

 • اولین نکته که باید به آن توجه نمود این است که نباید موهای زائدی که بعد از لیزر ممکن است رشد نماید را موم ها از بین برد. زیرا در فرایند درمان و حذف موهای زائد اختلال ایجاد می کند. زیرا ممکن است باعث تحریک فولیکول های مو شود.
 • بعد از انجام لیزر مو، لکه های قرمزی ایجاد می شود که بعد از گذشت نهایتاً 2 هفته از بین خواهد رفت و نیازی به نگرانی نیست.
 • بعد از انجام لیزر موهای زائد، از رفتن به حمام های آب داغ و بسیار داغ به مد 48 ساعت اجتناب شود.
 • در صورتی که به دلیل انجام لیزر، در پوست خود تغییر رنگ مشاهده کردید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • استفاده از دئودورانت ها تا 3 هفته ممنوع است.
 • به مدت 4 هفته از قرار گیری در مقابل نور مستقیم آفتاب و سولاریون اجتناب شود.

راه های ارتباطی 

شماره ی تماس : 22223030

کانال تلگرام 

اینستاگرام 

با تشکر مدیریت سایت کلینیک کاشت مو ایران فیت

برخی مقالات دیگر 

کاشت مو ، کاشت مو در خانم ها ، سن مناسب کاشت مو ، سوالات متداول در کاشت مو

درباره نویسنده

پاسخ

بیست − هشت =