مراقبت های لازم بعد از کاشت مو به روش FIT

مراقبت های لازم بعد از کاشت مو به روش FIT

از گذشته تا به حال تعداد افرادی که از ریزش مو رنج می برند بسیار بالا است. در بین افراد مردان خیلی بیشتر از زنان دچار این مشکل می شوند. امروزه روش های بسیار زیادی برای درمان ریزش مو و رشد دوباره موی سر وجود دارد و فرد می تواند با مراجعه به پزشک متخصص روش مناسبی را برای قطع ریزش مو و بازگرداندن موهای ریخته شده ی خود انجام دهد. یکی از این روش ها، کاشت مو به روش FIT می باشد.

کاشت مو

کاشت مو به روش FIT

در این روش کاشت مو نیازی به جراحی نیست، و برای افرادی که دچار ریزش موی شدیدی نشده اند و همینطور از به جا ماندن زخم بر روی پوست سر خود نگران هستند، بسیار مناسب است. عمل کاشت مو به روش FIT به این صورت است که پزشک با استفاده از وسیله به نام پانچ، تعدادی از فولیکول های مو را از پشت سر برداشته و در ناحیه خواسته شده می کارد. فرد قبل از انجام این کاشت باید موهای خود را بتراشد.

اگرچه شما کاشت مو انجام داده باشید، مراقبت هایی برای بعد از این عمل نیاز است تا شما به نتیجه مطلوبتری برسید. که در مطلب زیر برخی از نکات مهم ذکر شده است.

مراقبت های لازم بعد از کاشت مو به روش FIT

  • بعد از انجام کاشت مو ممکن است خونریزی اندکی در محل کاشت داشته باشید،که طبیعی است ولی در صورت زیاد شدن میزان خونریزی حتما به پزشک خود مراجعه کنید.
  • ممکن است بعد از انجام کاشت مو در ناحیه ای که مو کاشته شده است تورم ایجاد شود، که جای نگرانی نیست، برای کاهش میزان تورم حتما به توصیه های پزشک خود عمل کنید.
  • می توانید با کاهش دادن فعالیت های بدنی و انجام ندادن کارهای سنگین و جلوگیری از تعرق زیاد به روند بهبودی کمک کنید.
  • توصیه می شود در هفته های اول بعد از کاشت مو از دادن حرارت مستقیم به سطح سر جلوگیری کنید. چون این کار ممکن است به فولیکول های مو که در ناحیه طاسی سر کاشته شده اند آسیب برساند.
  • از مواد حالت دهنده ی مو مانند ژل و تافت بهتر است تا دو هفته بعد از عمل کاشت استفاده نشود، با توجه به توصیه ی پزشک می توانید در زمان مناسب از این مواد استفاده کنید.
  • از شانه کشیدن بیش از حد به سطح پوست قسمتی از سر که فولیکول اهدا شده و قسمتی که کاشته شده خودداری کنید.

برخی از خدمات کلینیک کاشت مو ایران فیت 

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاشت مو می توانید با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :

شماره ی تماس : 22223030

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

با تشکر مدیریت سایت کلینیک ایران فیـت

درباره نویسنده

پاسخ

پنج × چهار =