مراقبت های لازم بعد از کاشت مو

مراقبت های لازم بعد از کاشت مو

توصیه می شود برای کاهش تورم و کبودی در قسمت جلوی سر از کمپرس یخ استفاده شود. قرمزی و التهاب بعد از کاشت مو یک امر طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی ندارد زیرا موقتی می باشد و بعد از گذشت مدتی از بین می رود.

مراقبت بعد از کاشت مو

مراقبت بعد از کاشت مو

بعد از گذشت یک روز پس از کاشت مو برای برداشتن پانسمان سر باید اقدام نمایید . در کلینیک کاشت مو ایران فیت پس از برداشت پانسمان شست و شوی اولیه صورت می گیرد لازم است در روز های بعد بصورت ملایم و با فشار کم با استفاده از شامپوی بچه روزانه محل کاشت مو شسته شود.

متخصصان کلینیک کاشت موی ایران فیت، توصیه هایی را در خصوص مراقبت های بعد از کشات مو را در اختیار افراد می گذارند. با مطالعه این مقاله بخشی از این مراقبت ها را آموخته و برای دریافت مشاوره و راهنمایی بیشتر در این خصوص می توانید با شماره 22223030-021 می باشد. همچنین با مراجعه به  کانال تلگرام و اینستاگرام  می توانید نمونه کار های این مرکز را به راحتی مشاهده نمایید.

شست و شوی مو بعد از کاشت مو باید به نرمی و مرتب صورت گیرد تا از بروز عفونت جلوگیری شود در صورت عدم شست و شوی مرتب، منطقه کاشت مو پر از چربی، شوره و پوسته می شود که در این حالت ممکن است کیست مویی و جوش های چرکی ایجاد شود بنابرین شست و شوی مرتب مو بعد از کاشت مو از اقداماتی است که باید به بهترین نحو ممکن انجام شود تا از آسیب رسیدن احتمالی به موها کاشته شده خودداری شود برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه شست و شوی موی سر بعد از کاشت مو می توانید به مقاله شست و شوی موها بعد از کاشت مو مراجعه نمایید در این مقاله نحوه صحیح شست و شوی موی سر به شما آموزش داده شده است.

از کندن و دستکاری کراست های مو باید خودداری شود به هیچ عنوان نگران کراست های مو پس از کاشت مو نباشید زیرا در عرض چند روز و با شست و شوی ملایم در روز خود به خود از جای خود کنده می شوند.

گذاشتن کلاه گیس در هفته اول بعد از کاشت مو ممنوع می باشد و از هفته سوم به بعد استفاده از کلاه گیس ممنوعیتی ندارد ولی برای دریافت بهترین نتیجه توصیه می شود بعد از کاشت مو از کلاه گیس استفاده نشود.

پس از گذشت 2 هفته بعد از کاشت مو انجام همه نوع ورزش مجاز است اما در هفته اول پس از کاشت مو فعالیت های شدید بدنی و ورزش کردن ممنوع است.

بعد از گذشت 1 الی 2 روز بعد از کاشت شخص می تواند به سر کار خود باز گردد و فعالیت های روزانه خود را از سر گیرد قرار گرفتن منطقه کاشت مو در معرض نور خورشید و هوای آزاد مفید می باشد.

پس از گذشت 2 هفته بعد از کاشت مو فعالیت های روزمره فرد نیز عادی می شود و با فشار معمولی می توان شست و شوی موهای سر را انجام داد به طور کل پس از گذشت این مدت همه چیز به حالت عادی خود باز می گردد.

مراقبت های بعد از کاشت مو

برخی از مراقبت های بعد از کاشت مو 

مراقبت های بعد از کاشت مو به دو دسته کلی تقسیم می شود،

در دسته اول، مراقبت های اولیه بعد از کاشت مو که شامل :

3 الی 4 روز بعد از کاشت مو، به منظور حفظ موهای کاشته شده، کاهش و تورم محل کاشت مو مراقبت هایی را باید انجام داد که عبارتند از :

  • از غذا و خوراکی های کم نمک استفاد شود.
  • فرد به مدت یک هفته به طور نشسته استراحت نماید.
  • از کمپرس سرد استفاده شود. زیرا به دلیل دستکاری هایی که در پوست سر و تزریقاتی که انجام شده است سبب می شود که در سر و قسمتی از صورت تورم ایجاد شود که با استفاده از کمپرس سرد می توان این عوارض را کاهش داد.

استحمام بعد از کاشت مو

روز سوم بعد از کاشت مو، پانسمان ها را برداشته و طبق دستور عمل متخصصان کلینیک کاشت موی ایران فیت اقدام به شستشوی موها نمایید.

نحوه استحمام بعد از کاشت مو

در یک ظرف شامپو بچه و کمی آب ولرم جوشیده شده را مخلوط کرده و با همان ظرف از فاصله کم و به آهستگی بدون قرار گیری در زیر دوش آب گرم، شامپوی مخلوط شده را بر روی سر ریخته و 3 دقیقه صبر کنید.

سپس با کاسه آب جوشیده ولرم بر روی سر ریخته شود. این کار را تا زمانی که کف ها از روی سر پاک شود، ادامه دهید.

برای شستن سر خود به مدت 14 روز از این روش استفاده نمایید.

بعد از گذشت 14 روز به متخصصان کلینیک کاشت موی ایران فیت مراجعه کرده تا بخیه های روی سر برداشته شود.

سپس مجددا به حمام رفته و به مدت 2 ساعت هر 10 دقیقه کف غلیظ با شامپو بچه و آب ولرم بر روی سر بریزید. پس از دو ساعت فرچه ی کوتاه و نرم را برداشته و به آرامی از سمت بالا به سمت پایین بکشید. چند بار آهسته این کار را تکرار کنید تا پوسته دور مو شل شده و از دور کنار مو پاک شود.

به مدت یک ماه بعد از انجام کاشت مو این موارد اجتناب کنید.

  • رفتن به استخر و سونا
  • قرار گیری در هوای سرد و گرم
  • انجام ورزش سنگین
  • دوری از آلودگی و گرد و خاک

برخی از نمونه کار های کاشت مو در کلینیک کاشت موی ایران فیت

برای مشاهده عکس های بیشتر کلیک کنید.

برخی مقالات مرتبط

تشکر مدیریت سایت کلینیک کاشت مو ایران فیت

درباره نویسنده

پاسخ

یازده − ده =