مزایای تزریق بوتاکس

مزایای تزریق بوتاکس

مزایای تزریق بوتاکس باعث شده است که امروزه تزریق بوتاکس آن در جامعه ما محبوبیت زیادی داشته باشد . بوتاکس ماده ای است که از تغییر سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود . بر خلاف اینکه اگر این باکتری وارد بدن شود بسیار خطرناک است ، مصرف سم تغییر داده شده آن در آزمایشگاه برای تولیدات موارد آرایشی وبهداشتی بی خطر می باشد . در ابتدا این ماده برای درمان اسپاسم بیش از اندازه چشم تولید شد ولی بعدها محققان دریافتند که ماده بوتاکس توانایی اثر گذاری روی فلج کردن عضلات صورت و کاهش چین و چروک های سطحی آن را دارد و می توان در درمان سردردهای میگرنی از ماده استفاده نمود چرا که نسبت به داروهای ضد میگرن اثرات و عوارض جانبی کمتری دارد. استفاده از ماده بوتاکس می تواند برای افرادی که تعریق زیادی دارند نیز مفید باشد و برخلاف نسخه های تجویزی پزشکان با اثرات کوتاه مدت ،  برای چند ماه این مشکل برای بیمار متعادل تر شود.

 

درمان میگرن با تزریق بوتاکس

اینکه چگونه بوتاکس می تواند سردرد های میگرنی را کنترل کرده وکاهش دهد ، هنوز کاملا مشخص نیست . ممکن است که دلیل این موضوع بلوکه شدن پیام های عصبی درد به مغز و آرام بودن عضلات در هنگام حمله درد میگرن است . افرادی که برای کنترل درد سردرد میگرنی خود از ماده بوتاکس استفاده کرده اند ، خفیف تر شدن سردرد های میگرنی و کاهش میزان مصرف داروهای ضد میگرن را را گزارش کرده اند.

مزایای تزریق بوتاکس

مزایای بوتاکس برای آقایان

تزریق بوتاکس در مردانی که دارای غده پروستات بزرگی هستند ، تست شده است. تزریق مستقیم این ماده به پروستات باعث کوچک شدن این غده و کمتر شدن میزان تکرر ادرار در مردان شده است . از این روش درمانی می توان برای مردانی که به دلیل بزرگی غده پروستات دچار تکرر ادارار شده اند ، استفاده نمود. در اثر تزریق بوتاکس هیچ گزارشی مبنی بر مشکلاتی مانند اختلال در نعوظ و یا بی اختیاری ادرار گزارش نشده است.

دیگر مزایای بوتاکس

از دیگرمزایای تزریق بوتاکس می توان به کاهش و بهبود درد های مفصلی نیز اشاره نمود . مطالعات اولیه روی این موضوع نشان دهنده تاثیرگذاری و کنترل دردهای آرتریت و ورم مفاصل در فاصله زمانی 3 تا 12 ماه بوده است. البته هنوز کاملا مشخص نشده است که تزریق بوتاکس می تواند درمانی برای درد مفاصل باشد یا نه.

با تشکر مدیریت سایت کلینیک کاشت مو ایران فیت

 

 

درباره نویسنده

پاسخ

سیزده + چهارده =