مزایا و معایب کاشت مو به روش FUT

مزایا و معایب کاشت مو به روش  FUT

یکی از روش های کاشت مو که در کلینیک کاشت مو ایران فیت با جدیدترین دستگاه های روز دنیا و بهترین کادر پزشکی انجام می شود کاشت مو به روش  FUT است که امروزه با توجه به اهمیت زیبایی طرفداران بسیار زیادی را در بین افرادی که از طاسی یا ریزش موی خود رنج می برند پیدا کرده است. کاشت مو به روش  FUT  دارای مزایا و معایبی است که در ابتدا در این مقاله توضیح کوتاهی در رابطه با کاشت مو به روش FUT  داده می شود تا اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورید و بعد از آن مزایا و معایب این روش کاشت مو را مطرح می کنیم تا درصورتی که برای رفع مشکل طاسی یا ریزش موی خود خواستار استفاده از این روش باشید قبل از انجام این کار آگاهی کافی را در رابطه با این روش از کاشت مو بدست آورید و با دید باز اقدام به انجام این کار نمایید.

مزایا و معایب کاشت مو به روش fut

مزایا و معایب کاشت مو به روش fut

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش  FUT نسبت به کاشت مو به روش FIT  تهاجمی تر می باشد. کاشت مو به روش FUT  با یک برش در پشت سر انجام می شود به گونه ای که باتوجه به شرایط بیمار و تعداد موهایی که بطور تخمینی برای پوشیدن ناحیه طاسی سر نیاز است در پشت سر و ناحیه اهدا کننده مو که تراکم بالایی از مو دارد برشی با ابعاد متناسب توسط متخصصین کاشت مو ایران فیت از پشت سر برداشت می شود. برش برداشته شده به زیر میکروسکوپ های مخصوص منتقل می شود و به گرافت های کوچکی که حاوی یک تا 3 تار مو هستند تقسیم می شوند و سپس به ناحیه گیرنده مو و در سوراخ هایی که قبلا در آن ناحیه طراحی شده است منتقل می شود و ظاهر زیبایی را در آن ناحیه از سر ایجاد می کند. به هیچ عنوان نگران برش و خط بخیه ای که در پشت سرتان ایجاد شده است نباشید زیرا با گذشت زمان خط برش محو می شود و در موهای سر پنهان می شود. بعد از کاشت مو به روش   FUTبرای برخورداری از بهترین نتیجه باید  مراقبت هایی را رعایت کنید که با مراجعه به مقاله مراقبت های لازم بعد از کاشت مو می توانید اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورید.

مزایای کاشت مو به روش  FUT

میزان آسیب دیدگی ریشه های مو در کاشت مو به روش FUT بدلیل استفاده از میکروسکوپ بسیار کم است و بیش از 90 درصد مو های برداشته شده از ناحیه دهنده مو به صورت کاملا سالم به ناحیه گیرنده مو منتقل می شود.

در کاشت مو به روش  FUT نیازی به کوتاه کردن موهای پشت سر نیست.

در افرادی که ریزش موهای آن ها بسیار زیاد است و درجه بالایی از طاسی سر را دارند استفاده از کاشت مو به روش  FUT  مناسب می باشد و با استفاده از این روش تراکم بالایی از مو بعد از کاشت مشاهده می شود.

امکان کاشت مو در یک جلسه

 همچنین در روش کاشت مو به روش FUT میتوان تعداد بسیار زیادی از واحد های فولیکول بانک مو را در یک جلسه مو به محل مورد نیاز پیوند زد. درطی درمان با روش FUT می توان در یک جلسه 4000 واحد فولیکول را انتقال داد. در برخی از موارد و با توجه به شرایط بیمار می توان این میزان فولیکول را به 5000 واحد افزیش داد. این در شرایطی است که فرد نتواند تعداد زیادی جلسه برای انجام کاشت مو اقدام نماید. کاشت مو به روش FUT یک روش فوق العاده راحت می باشد. همچنین از مزایای FUT می توان میزان بقای فولیکول را بالا برد و برای افرادی که دارای بانک موی ضعیف است، می توان از این روش استفاده نمود.

مدت زمان لازم برای انجام کاشت مو به روش FUT

برای انجام کاشت مو، کاندید کاشت مو در ساعت های اول صبح به مرکز کاشت موی ایران فیت مراجعه نموده، بعد از انجام کاشت مو می توانند، به منزل رفته و مجدد فردا اقدام به انجام ادامه مراحل کاشت مو نمود.

از جمله مزایای دیگر این روش می توان به عدم مراجعه  بعدی برای انجام کاشت مو اشاره کرد.

 نحوه کاشت مو در روش FUT

در این روش بعد از برداشتن بانک مو از پست سر، خارج از بدن می باشد و متخصصان مرکز موی ایران فیت در زیر میکروسکوپ شروع به تک تکه کردن این گرافت ها نموده و سپس کاشته می شود. بنابراین از همان لحظه ای که نوار مو برداشته می شود، گرافت های مو از خون جدا می شوند و در سرم نمکی سرد یا در زیر میکروسکوپ در حال کات کردن هستند. آخرین موهایی که کاشته می شود، مخصوصا اگر فرد از تجربه کافی در کاشت مو برخوردار نباشد و به کندی کاشت مو را انجام دهد، مدت زمان طولانی از بدن خارج خواهد ماند. اگر چه گولدن تایم یا زمان طلائی برای زنده موندن فولیکول های مو در روش FUT  مهم نیست، اما نکته ای که  وجود دارد که موهایی که در سری اول کاشت می شود نتیجه بهتری را نسبت به موهایی که در مراحل آخر کاشته می شود به همراه دارد. همین باعث می شود تا در کیفیت زمان رشد مو بعد از کاشت تاثیر بگذارد.

در صورتی خواستار انجام  کاشت مو به روش FUT  هستید می توانید مشاوره های لازم در این خصوص را از متخصصان کلینیک کاشت موی ایران فیت راهنمایی بخواهید برای دریافت راهنمایی می توانید با شماره های  22223030 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید ما را در  اینستاگرام  و  کانال تلگرام  دنبال کنید.

معایب کاشت مو به روش FUT

از معایب این روش می توان به بر جای ماندن جای اسکار و سردرد موقتی بدلیل برش در پشت سر اشاره کرد.

کاشت مو به روش Fit

یکی دیگر از روش هایی که امروزه بسیار مورده استفاده قرار می گیرد ، روش fit  است این روش گزینه مناسبی در افرادی می باشد که از ایجاد برش در پشت سر خود واهمه دارند، روش fit با پانچ های مخصوصی انجام می گیرد در این روش برشی ایجاد نمی شود و فرآیند برداشت مو با استفاده از پانچ صورت می گیرد . تفاوتی که این روش کاشت مو با روش Fut  دارد در این است که برشی در این روش در پشت سر ایجاد نمی شود و موهای سر در ابتدا تراشیده می شوند .

کاشت مو fit بهتر است یا fut؟

یکی از سوالات متداولی که  متقاضیان کلینیک کاشت مو ایران فیت مطرح می کنند این است که کاشت مو fit بهتر است یا fut که در این مقاله بطور کامل به این سوال پاسخ داده می شود .

کاشت مو به روش fit و fut هر دو از روش های کاشت موی طبیعی می باشند که هر یک نسبت به دیگری مزایایی دارد اما نتایج آن دائمی می باشد و مادالعمر می توان آن را مشاهده کرد و از تراکم مویی که با استفاده از این دو روش در نواحی طاس سر بوجود می آید لذت کافی را برد .همانطور که گفته شده در کاشت مو به روش fit جراحی صورت نمی گیرد ، اما در کاشت مو به روش fut که نسبت به کاشت مو به روش fit قدیمی تر می باشد برای برداشت گرافت های لازم از جراحی استفاده می شود .

هر دو روش fit و fut از روش های ایمن کاشت مو می باشد که انتخاب هریک از این روش ها بستگی به نظر خود فرد و پزشک دارد در افرادی که بانک موی مناسبی دارند کاشت مو به روش fit گزینه مناسب تر می باشد زیرا بدون جراحی می توان با استفاده از پانچ های مخصوص گرافت های لازم را برداشت و در نواحی کم پشت مو کاشت و ظاهر زیبایی را در این نواحی بوجود اورد .

به پزشک خود اعتماد کنید و انتخاب روش مناسب کاشت مو را برعهده پزشک خود قرار دهید در برخی از موارد شاید ممکن باشد برای دریافت نتایج بهتر از ترکیب هر دو این روش ها استفاده شود .

امروزه کلینیک های کاشت مو ترجیح می دهند که از روش کاشت مو fit استفاده کنند زیرا در این روش برشی ایجاد نمی شود و در نتیجه جای اسکاری باقی نمی ماند و فرد بدون اینکه درد بسیاری را تحمل کند می تواند از نتیجه کاشت موی خود میزان رضایت بسیار بالایی را دریافت نماید .

در هر دو روش کاشت مو ، همان طور که گفته شد گرافت های لازم برای کاشت از بانک موی خود فرد گرفته می شود ، در روش fit برای برداشت گرافت ها از پانچ های مخصوص استفاده می شود و با دقت بالا از ناحیه دهنده مو بدون اینکه آسیبی به ریشه مو وارد شود گرافت های لازم که حاوی یک تا 3 تار مو هستند برداشته می شود .

هر دو این روش ها دارای حسایت بالایی می باشند و برداشت گرافت باید با دقت بالایی صورت گیرد .انتخاب یک کلینیک کاشت مو مجهز و معتبر لازمه دریافت بهترین نتیجه از کاشت مو می باشد .کادر پزشکی کلینیک کاشت مو ایران فیت در هر دو روش های fit  و fut مهارت خاصی دارند و با تجربه ای که در این زمینه دارند بالاترین میزان رضایت را برای افراد به همراه می آورند . در صورتی که نیاز به دریافت اطلاعات بیشتری در زمینه کاشت مو fit و fut  دارید می توانید از طریق را های ارتباطی سایت اقدام نمایید و یک جلسه حضوری تعیین کنید تا مشاوره های لازم را در رابطه با این روشهای کاشت مو دریافت نمایید .

برخی از نمونه کار ها

برای مشاهده کامل عکس ها کلیک نمایید.

برخی از مقالات مرتبط

22223030

اینستاگرام 

کانال تلگرام 

با تشکر مدیریت سایت کلینیک کاشت مو ایران فیت

درباره نویسنده

پاسخ

14 + 8 =