موهای کاشته شده کی رشد می کنند؟

موهای کاشته شده کی رشد می کنند؟

یکی از سوالات متداولی که بعد از کاشت مو پرسیده می شود رشد موها بعد از کاشت می باشد که در این قسمت با دادن توضیحات کافی به این سوال پاسخ داده می شود.

نمونه کار جراحی کاشت مو

هفته اول پر اهمیت ترین زمان از نظر مراقبت پس از کاشت مو به شمار می آید، باید به تمامی توصیه های پزشکتان توجه نمایید تا بهترین نتیجه را دریافت نمایید.

 ماه اول

در این بازه زمانی موها وارد فاز استراحت می شوند و شروع به ریزش می کنند که به اصطاح به آن فازتلوژن گفته می شود این امر کاملا طبیعی می باشد به هیچ عنوان نگران نباشید زیرا تنها ساقه موها ریزش پیدا می کنند و پیاز مو در سر باقی می ماند و یک تار موی تازه از درون آن ها رشد می کند این مرحله یک مرحله طبیعی از فرایند بهبودی موهاست و جای نگرانی ندارد .

ماه های 2 تا 4

در برخی از افراد بعد از کاشت مو، موها دیر تر شروع به رشد می کنند اما در برخی دیگر در این بازه زمانی به صورت نازک و کم پوشت موهای تازه در ناحیه پوست سر دیده می شود و موها از فاز استراحت خارج می شوند.

ماه های 5 تا 9

در این بازه زمانی، در ناحیه پوست سر تعدادی از موهای کاشته شده دیده می شوند که غالبا ضخامت کمی دارند . تغییرات محسوسی در موهای کاشته شده در اواخر این مرحله زمانی مشاهده می شود به گونه ای که موها شروع به ضخیم شدن و پر پشت شدن می کنند.

به هیچ عنوان نگران ناحیه دهنه مو نباشید زیرا در پایان ماه ششم این ناحیه بطور کامل بهبود پیدا می کند .

سال اول

اغلب موهای کاشته شده در سال اول از پوست سر بیرون می آیند ( حدود 80 درصد ). بدلیل زخم های خیلی ریزی که در ناحیه کاشت پیاز مو ایجاد شده است ممکن است موهای تازه رشد کرده کمی فر خورد باشند همچنین ممکن است موهای تازه رشد کرده نازک باشند و ضخامت کافی را نداشته باشند . در طول سال بعد مشکل پیچ خوردگی و نازکی موها بطور کامل برطرف می شود و ظاهر طبیعی در موها همانند سایر موها ایجاد می شود.

سال دوم

ظاهر نهایی موهای کاشته شده بعد از گذشت یک سال و در سال دوم بطور کامل قابل مشاهده است. در برخی از افراد در پایان سال اول ظاهر کامل مو قابل مشاهده می باشد اما در برخی دیگر به مدت زمان بیشتری نیاز است تا تراکم بالایی از موهای کاشته شده در ناحیه مورد نظر مشاهده شود .

برخی خدمات کلینیک کاشت مو ایران فیت 

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاشت مو می توانید با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :

شماره ی تماس : 22223030

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

با تشکر مدیریت سایت کلینیک ایران فیت .

درباره نویسنده

پاسخ

4 × 2 =