پیوند مو

پیوند مو

هر فرد سالم و جوانی خواستار چهره و ظاهری زیباست. برخی از افراد با پیوند مو می توانند ظاهر زیبا را در خود بازسازی نموده و جوانی را به چهره خود باز گردانند.

پیوند مو و یا همان کاشت مو از جمله مواردی است که امروزه در بین آقایان به وفور وجود دارد و مورد استقبال شان قرار گرفته است.

با پیوند مو و یا همان کاشت مو به راحتی می توان جاهای خالی را در بین موها و یا در قسمت های مختلف سر را پر نمود.

بعد از پیوند مو و در طی مدتی حدود 2 الی 3 هفته پس از پیوند مو، موهای کاشت شده، می ریزد. اما بعد از چند ماه، رشد موها شروع خواهد شد. بیشتر از 60% افراد بعد از گذشت 6 الی 9   ماه از کاشت مو، موهایشان شروع به رشد کردن می نماید. ممکن است برای بهبود روند پیوند مو، متخصص برای فرد دارو و یا شامپوی خاصی را تجویز نماید. برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص کاشت مو و پیوند مو می توانید با شماره 22223030 تماس حاصل نموده و یا ما را در اینستاگرام  دنبال کنید.

کاشت مو

پیوند مو چیست

یک نوع عمل جراحی نیمه تهاجمی است که در این جراحی، مو ر

ا با برش های ریز برداشته و به قسمت های دیگر سر، که نیاز به کاشت مو است، انتقال می دهند. برای انجام پیوند مو روش ها و تکنیک های متعددی وجود دارد . که این تکنیک ها با توجه به میزان بانک موی فرد متفاوت است.

در وهله اول و برای تشخیص بهتر نوع تکنیک جراحی، متخصصان کلینیک کاشت موی ایران فیت، پوست سر را به طور کامل تمیز می کنند. سپس دارو های بی حسی موضعی تزریق می شود.

بعد از تزریق دارو و بی حس شدن پوست سر، با توجه به تکنیک انتخاب شده، متخصص شروع به برداشتن برش های مو می کند.

کاشت مو به روش fit و fut

در روش fit جراح یک نوار بانک مو را که اصولا از پشت سر فرد می باشد به اندازه 20 تا 30 سانتی متر برش زده و برمی دارد. بعد از برداشتن این برش پوست سر را به هم پیوند می زند. موهای اطراف این برش، به راحتی جای اسکار را نیز پوشش خواهد داد.

بعد از آن که برش برداشته شد. توسط متخصصان و در آزمایشگاه به فولیکول های ریز مو تقسیم می شود. برای پیوند مو در این روش نیاز است تا بین 500 تا 2000 فولیکول مو داشته باشیم. البته این میزان فولیکول مو به نوع مو، کیفیت، رنگ و اندازه مو و محل پیوند مو بستگی دارد.

در صورتی که جراح کلینیک کاشت موی ایران فیت کاشت مو به روش fut را انتخاب نموده باشد، به همین ترتیب می تواند پیوند مو را انجام داد.

زیرا نتیجه هر دو روش یکسان است. بعد از به دست آمدن گرافت های مو، جراح محل پیوند را تمیز نموده و با سوزن، سوراخ ایجاد می شود و هر گرافت مو را در یکی از این سوراخ ها قرار می دهند.

چه میزان زمان لازم است تا پیوند مو انجام شود؟

مدت زمان مورد نیاز برای انجام کاشت مو، به میزان و بستگی به تعداد گرافت های مو بستگی دارد. ولی چیزی حدود 4 تا 8 ساعت زمان لازم است. ممکن است تعدادی از این گرافت ها را ریزش پیدا کند و از دست برود. ولی اصلا جای نگرانی ندارد.

سطح انتظار افراد از کاشت مو چگونه است؟

بعد از پیوند مو، باید از پوست سر خود انتظارات معقولی داشت. زیرا به مدت چند روز تورم و قرمزی در کف سر وجود دارد. ممکن است متخصص کلینیک کاشت موی ایران فیت از شما بخواهد تا به مدت یک الی دو روز پانسمان را بر روی سر خود نگه دارید.

همچنین ممکن است متخصص بعد از پیوند مو، دارو هایی مانندآنتی بیوتیک و یا دارو های ضد التهابی را تجویز نماید . این دارو ها باید به مدت چند روز و با توجه به تجویز پزشک مصرف شود.

می توان به راحتی و بدون هیچ مشکلی بعد از 2 الی 5 روز از پیوند مو به فعالیت های خود پرداخت.

بعد از پیوند مو و در طی مدتی حدود 2 الی 3 هفته پس از پیوند مو، موهای کاشت شده، می ریزد. اما بعد از چند ماه، رشد موها شروع خواهد شد. بیشتر از 60% افراد بعد از گذشت 6 الی 9   ماه از کاشت مو، موهایشان شروع به رشد کردن می نماید. ممکن است برای بهبود روند پیوند مو، متخصص برای فرد دارو و یا شامپوی خاصی را تجویز نماید.

برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.

مقالات مرتبط

کاشت مو 

کاشت مو به روش fit

کاشت مو به روش  fut

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاشت مو می توانید با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :

شماره ی تماس : 22223030

کانال تلگرام 

اینستاگرام 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

با تشکر مدیریت سایت کلینیک ایران فیـت

درباره نویسنده

پاسخ

10 + 16 =