کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل برای مردانی کاربرد دارد که به علت بیماری یا حادثه ای ، ریش و سبیل خود را از دست داده اند و یا تراکم مو در ریش و سبیل آن ها کم است. برای کاشت ریش و سبیل ، از مناطقی که رنگ هماهنگ با ریش و سبیل بیمار دارد ، برای برداشت فولیکول استفاده می شود که معمولا این ناحیه ، پشت سر یا موهای کنار سر می باشد.

برای داشتن نتیجه کاملا رضایت بخش از کاشت ریش و سبیل به حدود 3000 فولیکول مو نیاز داریم . تراکم موهای کاشته شده حتما باید رعایت شود و موها به هم نزدیک باشند چون اگر این فاصله زیاد باشد ، موها به خوبی تغذیه نمی شوند. عمل کاشت ریش و سبیل نیاز دارد که موها به سن سطح پایه خود رسیده باشند ، بنابراین بعد از سن 20 تا 22 سالگی می توان این عمل را انجام داد . در عمل کاشت ریش و سبیل تنها می توان از روش FIT استفاده نمود. در این روش فولیکول های مورد نیاز مو بعد از استخراج از محل دهنده مو ، با زاویه مناسب در محل مورد نظر کاشته می شوند.

 کاشت ریش و سبیل

مزایای کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل در آقایان باعث ایجاد جذابیت ظاهری فرد ، ایجاد خط ریش منظم ، ایجاد حس اعتماد به نفس و رفع محل سوختگی و یا زخم و کچلی و …می گردد و این امر باعث بالا رفتن کیفیت زندگی بیمار بعد از عمل کاشت ریش و سبیل می شود. برای داشتن نتیجه خوب وطبیعی بعد از کاشت ریش و سبیل ضروری است که بیمار حتما به پزشک متخصص کاشت مو ، مراجعه کند.

ریکاوری بعد از عمل کاشت ریش و سبیل

عمل کاشت ریش و سبیل معمولا تحت بیحسی های موضعی و مسکن های خوراکی صورت می گیرد و نیاز به 2 تا 5 ساعت زمان دارد. این عمل بدون درد بوده و حتی در دوره بهبود بیماری هم مریض دردی نخواهد داشت. در 3 تا 4 روز آینده داشتن عمل روی صورت هویداست ولی بعد از آن کم کم محو می شود .

با تشکر مدیریت سایت کلینیک کاشت مو ایران فیت

 

درباره نویسنده

پاسخ

شانزده − 15 =