کاشت موی طبیعی به روش FIT

کاشت موی طبیعی به روش FIT

از جمله جدید ترین تکنیک دنیاست.  تکنیک کاشت مو به روش FIT است. این روش بیشتر در کشورهای دیگر به عنوان روش FUE معروف می باشد. همچنین نام های دیگر این روش را می توان روش دونه ای و روش غیر جراحی نام دارد.

در این روش بعد از زدن همه موی سر، پوست سر با بی حسی موضعی، بی حس می شود و با یک ابزار ظریف مانند نوک خودکار یا نوعی پانچ، با قطر های مختلف با توجه به نوع بیمار به میزان مورد نیاز برای کاشت مو و بررسی های پزشک گرافتهای مو از کنار و پشت سر خارج می شود. این گرافتها بعد از مدت کوتاهی مجددا در پوست فرد کاشته می شوند.

برای کاشت مو به روش  FIT یا FUE  نیازی به بی هوش کردن فرد نیست. همچنین در این روش پوست سر بخیه زده نمی شود. فردی که کاندید کاشت مو می شود، بعد از کاشت سرش باندپیچی می شود که بعد از گذشت یک روز از کاشت می توان باند را برداشت. در مراکزی که تعداد زیادی گرافت مو به طور همزمان کاشت می شود، مثل مرکز کاشت موی ایران فیت، معمولا در موارد گسترده و وسیع این کار در دو روز انجام می شود. البته لازم به ذکر است که این کار به طور سرپایی انجام می شود.

مدت زمان لازم برای انجام کاشت مو

برای انجام کاشت مو، کاندید کاشت مو در ساعت های اول صبح به کلینیک کاشت موی ایران فیت مراجعه نموده، بعد از انجام کاشت مو می توانند، به منزل رفته و مجدد فردا اقدام به انجام ادامه مراحل کاشت مو نمود.

از جمله مزایای دیگر این روش می توان به عدم مراجعه  بعدی برای انجام کاشت مو اشاره کرد.

در روش کاشت مو به روش FIT برای برداشتن گرافت از تمامی بخش های کناری و پشت سر، گرافت برداشته می شود. به همین علت در این روش بعد از برداشتن گرافت، نیازی به زدن بخیه نمی باشد. علاوه بر آن در این روش می توان تعداد زیادی گرافت برداشت. تعداد این گرافت ها می تواند 2 برابر روش FUT باشد.

مزایای کاشت مو به روش FIT

در روش کاشت مو  به روش FIT  می توان به طور همزمان فولیکول های مو را از قسمتی که به عنوان بانک مو در نظر گرفته شده است، برداشته و در ناحیه مورد نیاز برای کاشت مو، انتقال داد. روش FIT  یک روش تهاجمی است ولی در آن میزان جراحت بسیار کم است. زیرا در این روش متخصص کاشت مو کلینیک کاشت موی ایران فیت با تبحر خاصی اقدام به برداشتن بانک مو می نماید و در ناحیه مورد نظر می گذارد.

برای انجام کاشت مو به روش FIT نیاز است تا متخصص تبحر کافی در کاشت مو داشته باشد. با مراجعه به کلینیک کاشت مو ایران فیت می توانید در این خصوص با اطمینان کاشت مو انجام دهید. در کاشت مو به روش FIT کاشت مو با تراکم عالی و خط رویش طبیعی رشد می کند.

 نحوه کاشت مو در روش FIT

در روش FIT از همان قسمت پوست سر که بی حس شده است، در واقع مو برداشته می شود و بلافاصله بعد از برداشتن مو، موها کاشته می شود. سپس فرد استراحت می کند و مجدد اقدام به کاشت مو می شود. در این روش به صورت تک تکه مو برداشته و کاشت صورت می گیرد. بنابراین مدت زمانی که مو خارج از بدن خواهد بود، در هنگام برداشتن مو و کاشت مجدد آن، بسیار کوتاه است. به همین دلیل در این روش ضریب رشد موها بعد از درمان با این روش، بالاتر می باشد.

کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش fit

در روش  کاشت مو به روش fit ، به راحتی و بعد از کاشت فرد به تنهایی و بدون نیاز به مراجعه به مرکز ایران فیت، می تواند پانسمان را بردارد. در کلینیک کاشت موی ایران فیت فایلی جهت آموزش نحوه برداشتن پانسمان به فرد ارائه می گردد. در این روش همانوطور که گفته شد، همان میزان مو که خارج گردد، نیز توسط متخصصین کلینیک کاشت موی ایران فیت، کاشت می شود و نیاز به زدن بخیه در این روش وجود ندارد.

شستشوی بعد از کاشت مو بلامانع است و باید فرد شروع به شستن موهای کاشته شده نماید. از جمله موارد مهمی که باید در نظر داشت، شستشوی 2 تا چند باره ی موهای سر بعد از کاشت موست. زیرا هر چه بیشتر شسته شود، برای روند رشد مو بهتر است. فقط باید برای شستن موها از تکنیک های خاص استفاده شود. به منظور شستن موهای سر خود باید از اسفنج و شامپوهای بعد از کاشت مو و یا شامپوی بچه استفاده نمود. این شرایط باید تا به مدت دو هفته بعد از کاشت مو ادامه پیدا نماید. همچنین بعد از این دو هفته، به مدت یک ماه فقط از شامپوهای کاشت مو یا شامپو بچه استفاده نمایید و می توانند موهای کاشت شده را با دست خود بشویند.

عوارض بعد از کاشت مو در روش fit

احتمال بروز تورم بعد از کاشت مو به روش fit وجود دارد. با این حال لازم به ذکر است که این تورم نهایتا تا خط پیشانی بروز خواهد کرد و بسیار خفیف می باشد. ولی همانند روش های جراحی که دارای تورم های شدید در صورت و اطراف چشم، نمی باشد. این عارضه فقط در موارد نادر و در افرادی که ناحیه کاشت مو وسیع است و یا مراقبت های بعد از کاشت مو را رعایت نمی کنند، ممکن است اتفاق بیوفتد. در کاشت مو به روش fit نشسته خوابیدن ندارد با این حال توصیه می شود در هنگام خواب، فرد از دو بالش استفاده نماید. همچنین فرد به راحتی می تواند بعد از کاشت مو به

مشخصات موی کاشته شده

  • تراکم در موهای کاشت شده نسبت به موهای عادی کمتر است و کف سر قابل دیدن است.
  • طبیعی بودن خط رویش در جلوی سر است که در کلینیک ایران فیت این خط در طبیعی ترین حالت ممکن قرار دارد.
  • جنس موهای کاشت شده، ضخیم تر از موهایی است که در جلوی سر رشد می کند زیرا موهای برداشته شده برای کاشت از پشت سر برداشته شده و ضخیم تر از موهای جلوی سر است. ( ضخامت موی پشت سر آقایان به دلیل عدم دخالت هورمون در این موهاست.)
  • گرفت های برداشت شده در هر دو روش کاشت مو، هر گرافتی که به منظور کاشت برداشته می شود، بین 1 الی 5 مو دارد.

فعالیت های روزانه خود طبق روال گذشته ادامه دهد. همچنین نیاز به مراجعه بعدی جهت کاشت مو ندارد.

برخی از خدمات کلینیک کاشت مو ایران فیت 

شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کاشت مو می توانید با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید :

شماره ی تماس : 22223030

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

با تشکر مدیریت سایت کلینیک ایران فیـت

درباره نویسنده

پاسخ

19 + هجده =