کاشت مو در خانم ها

کاشت مو در خانم ها

کاشت مو در خانم ها

کاشت مو در خانم ها نیز مانند آقایان مورد نیاز است. نازک شدن ساقه موها و ریزش در آن ها ،  باعث کاهش حجم موها در خانم ها می شود. این مساله که با افزایش سن ، باید حجم بسیار کم مو داشت ، دیگر معنایی ندارد.

برای خانم هایی که ریزش موی آن ها دلایل ژنتیکی و ارثی دارد (ریزش موها با الگوی زنانه) ، کاشت مو قطعی ترین راه درمان است. این نوع ریزش مو ، بیشترین آمار را در بین خانم ها دارد. البته ممکن است به جز ژنتیک عوامل دیگری نیز در ایجاد ریزش مو در خانم ها دخیل باشند که تا تشخیص قطعی دلیل ریزش موها و الگوی پیشرفت آن ، نباید اقدام به کاشت مو نمود. اگر دوره ریزش موها موقتی باشد ، به هیچ عنوان نباید از کاشت مو به عنوان یک درمان برای ریزش موها استفاده کرد.

 کاشت مو در خانم ها

کاندیدای مناسب برای کاشت مو

زمانی کاشت مو به عنوان یک درمان در نظر گرفته می شود که دلیل نازکی موها ، الگوی زنانه بوده وعلت دیگری تشخیص داده نشود. عمل پیوند موی طبیعی ، نباید برای بیمار یک درمان اجباری و تحمیلی باشد بلکه بیمار باید آگاهی کامل و فهم دلایل پزشک معالج خود اقدام به کاشت مو نماید. همینطور اگر پزشک معالج موافق کاشت مو نبود بیمار نباید اصرار به انجام آن نماید. بعد از انجام  مشاوره با پزشک و تصمیم به انجام عمل کاشت مو ، حتما باید در مورد عمل ، زمان عمل ، جزئیات عمل، اثرات جانبی و عوارض احتمالی ونیز نتایج مورد انتظار صحبت شود.

زنان و مردان الگوی ریزش موی متفاوت نسبت به هم دارند. ریزش موی ژنتیکی در خانم ها بیشتر خود را به صورت نازکی موها نشان می دهد در صورتی که این مساله در آقایان خود را به صورت طاسی موها نشان می دهد. میزان ریزش موها و سرعت پیشرفت ریزش مو امری تعیین کننده در انجام و یا عدم انجام کاشت مو در خانم هاست.

 عوامل موثر در کاشت مو

میزان تراکم موها در انجام عمل کاشت مو بسیار مهم است به طوری که در بعضی از بیماران ، پزشک به دلیل اینکه در ناحیه دهنده مو ، تراکم مورد نظر خود را ندارد ، پیوند مو برای گزینه درمانی کنار می رود. سایر گزینه هایی که پزشک در انجام عمل کاشت مو باید به آن توجه داشته باشد ، رنگ مو جنس مو و میزان مجعد بودن آن و نیز میزان تفاوت رنگ پوست ورنگ مو می باشد. این گزینه ها در رسیدن بیمار به حداکثر نتیجه ممکن از عمل کاشت مو بسیار مهم است.

با تشکر مدیریت سایت کلینیک کاشت مو ایران فیت

درباره نویسنده

پاسخ

14 − 11 =